
Пиляно-колота
Бруківка з колотим верхом і пиляними боками
Вже сама назва цієї бруківки говорить про те, що спочатку камінь розпилюють, а потім колють. Найчастіше для такої бруківки використовують гранітні блоки.










Бруківка з пиляним вер хом і колотими боками
Французька — пиляний верх і низ, колоті боки



Пиляно-колота гранітна бруківка отримала назву «французька», так як вперше стала використовуватися у Франції ще в середні століття. Її верхня частина піддається термообробці, що надає поверхні ефект антиковзання, а краї колоті.
Після професійного укладання дозволяє створювати досить рівні поверхні, зручні як при пересуванні на транспорті, так і при прогулянці пішки. Колоті бічні грані дозволяють створювати нерівномірну товщину швів, що є відмінною рисою мощення в старих містах.
Пиляно-колота бруківка виходить в результаті обтісування верхньої та нижньої сторін та обпилу заготовки з усіх боків. У результаті бічні сторони виходять пиляні, інші - колоті.
Часто такий матеріал використовують при облагородженні внутрішніх дворів, у мощенні вулиць, під'їзних доріг, парковок. Вимощені гранітною бруківкою дороги часів Стародавнього Риму і до сьогоднішнього дня зберегли свою презентабельність та придатні до використання.
Розпилювати та розколювати кам'яні блоки можна безліччю способів. Пиляно-колота бруківка є найоптимальнішим матеріалом для дорожнього будівництва. Така плитка добре поєднує в собі всі плюси колотою і пиляною, її можна легко підігнати між собою, практично не залишаючи щілин. Пилено-колота ділиться на олівець та французьку.
-
У бруківки олівець всі бічні сторони рівні, а верхня і нижня частини мають рвану фактуру
-
Французька обробляється так, що бічні грані навпаки колоті, а верх і низ - пиляні. Додатково верхня частина піддається термообробці, що повністю запобігає ковзанню.
Це природний матеріал, згодом поверхня каменю стає гладкішою, що надає граніту більш високої цінності. Часи минають, а мощення із каменю залишається назавжди. Саме тому середньовічні доріжки та майданчики з природного каменю завжди будуть доречними для будь-якого стилю ландшафтного дизайну.
Немає двух абсолютно однакових гранітних виробів. Кожен має свій унікальний візерунок і відтінок. Це пов'язано з тим, що до складу природного граніту входять кварц, слюда, калієвий шпат та плагіоклаз. Переважання тієї чи іншої породи визначає відтінок граніту ( сірий , зелений , червоний тощо).
Різноманітна може бути і поверхня гранітного виробу - від шорсткої до дзеркальної.