
Колота










Колота бруківка - це найдавніший і найпопулярніший вид бруківки. Ціна колотої бруківки найнижча. Вона має вигляд кубика з рваними краями, одержують її при розколюванні величезних блоків на бруски з нерівною поверхнею. Для отримання колотої бруківки, потрібне застосування потужного гідравлічного преса, який розколює масив із граніту. Тому сторони колотої бруківки мають неправильну (неідеальну) геометрію форм, і завдяки цьому, всі її грані виходять природного походження.
Це найбюджетніший із усіх видів природних матеріалів для мощення. Ціна такої бруківки може бути навіть нижчою за найпростішу цементну тротуарну плитку. При цьому в багато разів перевершуючи її за міцністю та стиранням.
Популярні формати:
-
10×10×10;
-
5×5×5;
-
10×10×5 — на етапі виробництва кожен камінь з лицьового боку має по 10 см, в той час як товщина становить 5 см.
Зверніть увагу, що тротуарна плитка з граніту колотого типу проводиться з розбіжність у розмірах +/−10 мм. Тобто, один камінь може бути розміром 9х9 см, а інший 11×11 см.
Для досягнення правильних геометричних розмірів проводиться бруківка пилено-колота. Її виготовлення здійснюється в два етапи: розпил і кілочка граніту. Як і під час виробництва бруківки пиляної, гранітний блок попередньо ріжеться на однакові довгасті стрижні перетином 10×10 або будь-яким іншим — наприклад 20×10 см. Тільки потім, кожен стрижень колють на частини товщиною 5 см. За рахунок цього — коли ножі преса прилягають до рівних, пиляних граней, бруківка виходить більш рівною, що дозволяє отримати рівні шви при укладанні.
Немає двух абсолютно однакових гранітних виробів. Кожен має свій унікальний візерунок і відтінок. Це пов'язано з тим, що до складу природного граніту входять кварц, слюда, калієвий шпат та плагіоклаз. Переважання тієї чи іншої породи визначає відтінок граніту ( сірий , зелений , червоний тощо).
Різноманітна може бути і поверхня гранітного виробу - від шорсткої до дзеркальної.